z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات حسینعلی بهاء، عبدالبهاء و شوقی را از کتاب های آنها استخراخ نموده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم تا حقیقت بر آنان روشن گشته، به آغوش اسلام باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1399/02/20 ساعت 08:35 توسط بابائی

                       تاریخچه اعطای لقب سِر و نشان شوالیه


    در باره اهدای نشان لیاقت و لقب سِر به رهبر بهائیان و قبول این ننگ از طرف وی، مبلغین و پیروان فرقه ضاله بهائیت به دست و پا افتاده اند تا پاسخی در خور توجه به عمل عبدالبهاء ارائه دهند و توجیه موجهی از کار او ارائه دهند. اما با توجه به تاریخچه اعطای این لقب و نشان از طرف ملکه بریتانیا به اشخاص مختلف معلوم می شود که توجیهات پیروان این فرقه مثل آب در هاون کوبیدن است زیرا به وضوح معلوم است که برای دریافت لقب سِر در عالم سیاست و به خصوص برای عمال انگلیسی چند ویژگی كافی است مانند گستاخی، مبارزه با اسلام، اقدام برای كودتا، خیانت و جاسوسی برای وطن و...


    با یک جستجوی ساده در گوگل در این مورد معلوم می گردد که در قرن بیستم میلادی دربار امپراطوری بریتانیا نسبت به کسانی که دستاورد و افتخارات فوق‌العاده ای برای بریتانیا و جهان کسب نموده اند، اقدام به اهدای لقب شوالیه نمود که تا به امروز نیز این برنامه ادامه دارد. دریافت کنندگان این لقب از خوانندگان مشهور انگلیسی تا کوهنوردان حرفه‌ای، دانشمندان، نویسندگان، شاعران  هنرپیشه ها و بازیگران سینما تا شخصیت های سیاسی متفاوتند.


     اما عبدالبهاء به سبب چه عملی این لیاقت را از نظر امپراطور بریتانیا کسب نمود تا نامش همانند مشاهیر آن کشور شایسته دریافت نشان عالی پهلوانی و نجابت و لقب سِر قرار گیرد؟ آِیا واقعاً او یک تبعه انگلیس بود؟ یا اینکه این نشانه و لقب لیاقت برای خیانت و جاسوسی علیه اسلام و ملت مسلمان فلسطین بود؟ در یک جمع بندی می توان چنین نتیجه گرفت که این مدال جایزه خوش خدمتی به دشمنان اسلام بود.


     کارشناسان مسائل سیاسی چنین مطرح کردند که جناب عبدالبهاء با دادن آذوقه و ما یحتاج قوای انگلیس در صدد کمک به این کشور برای تجزیه سرزمین فلسطین تحت قلمرو دولت عثمانی بود که این امر خشم و غضب حاکم عثمانی را برانگیخته و بدنبال آن تصمیم به قتل عبدالبهاء و تخریب اماکن مذهبی بهائیان در فلسطین می گیرد.


    اما پیروان فرقه ضاله بهائیت بدون در نظر گرفتن این واقعیت همچنان بر حرف خود پای می فشارند که عبدالبهاء بخاطر عمل انسان دوستانه و حس نوع دوستی که نسبت به مردم (بخوانید نیروهای انگلیسی) در حیفا و عکا از خود نشان داد، به چنین افتخار عظیمی نائل آمد!


     اگر واقعاً امپراطور بریتانیا به پاس خدمات انسان دوستانه عبدالبهاء به وی چنین نشانی داده است، مگر سید جمال الدین اسدآبادی پرچمدار نهضت ضد استعماری، کار انسانی نکرد؟ مگر مهاتما گاندی رهبر استقلال طلبان هند اقدام بشر دوستانه ای برای کشورش انجام نداد و هندوستان را از قید حکومت بیگانه آزاد نساخت؟ مگر نلسون ماندلا رهبر مبارزه با ضد استعماری در آفریقا نبود که سالیان درازی از عمرش را در زندان سپری کرد تا اینکه پس از 27 سال از زندان آزاد و در نهایت رئیس جمهور آفریقای جنوبی شد.


     مگر دکتر مصدق نخست وزیر ایران ثروت بیکران ملت را به آنها باز نگرداند، آیا به خاطر این کار قهرمانانه و فداکاریش مفتخر به دریافت این لقب گردید؟ نه تنها امپراطوری بریتانیا او را مستحق این لقب و نشان شوالیه ندانست، بلکه در عوض با رهبران آمریکا تبانی کرده طی یک کودتای خائنانه او را از مسند نخست وزیری سرنگون ‌کرد و پس از محاکمه نیز تا پایان عمر در یک روستای دور افتاده منزوی نمود.


     یا افراد دیگری که در طول تاریخ آمده اند و در راه تعالی انسان ها و خدمت به ابناء بشر کارهای بزرگ و شایسته ای انجام دادند. افرادی مانند مالکوم ایکس رهبر سیاه‌ پوستان آمریکا، عمر مختار مرد مبارز لیبی و بسیاری از روشنفکران و نویسندگانی که هر کدام در حیطه کار خود کارهای انسانی انجام دادند و حتی به دریافت جوایز بین‌المللی نیز نائل گشتند، کدام یک از این افراد لقب سِر دریافت نمود که فردی همانند عبدالبهاء حاضر به قبول چنین خفتی گردید تا اتهام خیانت به وطن و جاسوسی برای انگلیس بر وی وارد آید. بودند افراد خبره و آگاه و منیع الطبعی که نشان ملکه بریتانیا را قبول نکردند و عطایش را به لقایش بخشیدند.


     در فهرستی که برای نخستین بار از سوی دولت بریتانیا بطور رسمی منتسر شده، در فاصله سال های 1951 تا 1999 میلادی در مجموع 277 نفر از گرفتن لقب دربار بریتانیا روی خوش نشان ندادند. از مشهورترین افرادی که نشان افتخار و لقب سِر را نپذیرفتند و آن را به ملکه بریتانیا برگرداندند، جان لنون اسطوره باند بیتل ها، شاعر، آهنگ ساز، و خواننده گروه بیتلز است که در سال ۱۹۶۹ لقب شوالیهٔ خود را در اعتراض به دست داشتن بریتانیا در ناآرامی‌ های نیجریه و حمایت انگلستان از آمریکا در جنگ ویتنام، همراه با یادداشتی به ملکه انگلیس پس داد.


    دولتمردان انگلیس حتی پس از مرگ عبدالبهاء نیز نتوانستند احساسات خود را نسبت به خدمات و ماموریت‌های استعماری این مهره مطیع و گوش به فرمان خود پنهان دارند. به همین خاطر با انتشار وفات عبدالبهاء سفارتخانه‌ ها و كنسولگری های انگلیس در خاورمیانه اظهار تأسف و همدردی نمودند و برای تسلی خاطر بازماندگان و تشویق و ترغیب آنان به تداوم راه او، نمایندگان دولت بریتانیا از جمله ژنرال النبی فرمانده قوای انگلیس در فلسطین، ژنرال کانگرویو فرمانده كل قوای اعزامی مصر، وایكونت النبی کمیسر عالی انگلستان در مصر و هربرت ساموئل صهیونیست سرشناس و کمیسر عالی انگلستان در فلسطین در تشییع جنازه عبدالبهاء حضور یافته و مرگ او را به این طریق تسلیت گفتند.


    وینستون چرچیل نخست وزیر دولت استعمارگر انگلستان نیز به انحای مختلف به ابراز همدردی با بازماندگان عبدالبهاء پرداخته و در تلگرافی که برای سرهربرت ساموئل (كمیسر عالی انگلستان در فلسطین) فرستاد، از او خواست تا مراتب همدردی و تسلیت دولت انگلیس را به خانواده‌ عباس افندی ابلاغ نماید.


     شوقی ربانی سومین پیشوای بهائیان و اولین و آخرین ولی امر فرقه ضاله بهائیت که نزد تمام پیروان این فرقه گمراه مقامی بس والا و احترامی خاص دارد، در کتاب قرن بدیع ص 637 سطر 16 در این باره می نویسد: «وزیر مستعمرات أعلیحضرت پادشاه انگلستان مستر وینستون چرچیل به مجرد انتشار این خبر پیامی تلگرافی بمندوب سامی فلسطین سِر هربرت ساموئل صادر و از معظم له تقاضا نمود "مراتب همدردی و تسلیت حکومت أعلیحضرت پادشاه انگلستان را به جامعه بهائی ابلاغ نماید».

 

برای دیدن کتاب قرن بدیع روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب قرن بدیع تک جلدی، شوقی ربانی
                                          
http://s11.picofile.com/file/8395412118/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D9%82%D8%B1%D9%86_%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D8%B9.jpg
                                                              
http://s11.picofile.com/file/8395412218/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D9%82%D8%B1%D9%86_%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D8%B9_.jpg
                                                                
کتاب قرن بدیع، صفحه 637 سطر 16
                                
http://s11.picofile.com/file/8396025168/%D9%82%D8%B1%D9%86_%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D8%B9_%D8%B5_637.jpg


موضوع : حقیقت بهائیت , 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic