دعای فرج
 • أللهُمّ كُن لِولیّکَ الحجّة بنِ الحسن صلَواتُک عَليهِ و عَلى آبائِه فِی هذِه السّاعَه و فی كُلِّ ساعَه وَلِياً و حافظاً وَ قائِداً وَ ناصراً وَ دَليلاً وَ عَيناً حَتّى تُسكِنهُ أرضَکَ طَوعاً وَ تُمتِعَهُ فيها طَويلاً
08:52

درباره نویسنده

بابائی

از سال 1387 فعالیتم را به صورت تخصصی در زمینه فرقه بهائیت شروع کردم. ابتدای کار در بلاگفا و با نام أغنام (Aqnam) بود. پس از گذشت سه سال، در میهن بلاگ به آدرس baha9.mihanblog.com فعالیتم را ادامه دادم. سپس در سایت Baha9.ir به روشنگری در باره این فرقه و نقد آن پرداختم. و امسال با طراحی جدید سایت فعالیتم را ادامه می دهم.

مطالب مشابه

یک دیدگاه

 1. 1

  نوید خدادادی

  چند موضوع درباره بابیگری، ازلیها و بهائیت ذهن مرا به شدت آزار میدهد که امیدوارم با استعانت از حضرت قائم المنتظرالمهدی ارواحنا له الفدا، آنها را برای جامعه شیعیان تنویر نموده، آگاه سازی کنید:
  ۱- شور و شوق دینی بابیهای اولیه از کجا آمد که آنگونه خود را به کشتن میدادند؟
  ۲- چرا اکثر آنها، سید، مجتهد، عالم دینی و مبلغ اسلامی بودند؟! این موضوع دیوانه ام میکند که جزء سجع و آهنگ و نحو سست عربی چه چیز در متون آنهاست؟
  ۳- ما همواره این استدلال قوی را مطرح میکنیم که یک میلیارد و نیم مسلمان به پیامبری حضرتش شهادت میدهند و این خود از هر برهانی محکم تر است، حال ۷/5 میلیون بهایی را کجای دلم بگذارم بعد از ۱۷۰ سال؟ (آیا این عدد راستی آزمایی شده یا ادعای پراکنش در ۲۱۹ کشور و مناطق سرزمینی؟)
  ۴- درباره اتصال آنها به دول خارجه واقعا باید بیشتر توضیح داده شود. آیا روسیه از آنها پشتیبانی میکرد یا بریتانیا؟ بابی گری دنباله منطقی تفکرات شیعی و شیخی بوده یا تاسیس شده توسط دولتهای متخاصم؟ به صرف رفتن بهاء به نزد میرزا مجید آهی نمی توان گفت که متصل به روسیه بودند یا حمایتهای کنیاز دالگورکی.
  ۵- آنچه باعث حضور وسیع بابیها و ازلیها مانند شیخ احمد روحی، آقاخان کرمانی، جهانگیرخان صور اسرافیل، نصرالله خان بهشتی ملک المتکلمین، سیدجمال واعظ اصفهانی، حسن رشدیه، شیخ محمدمهدی شریف کاشانی، حامدالملک و میرزامحمود شیرازی و الی ماشاء الله در جنبش مشروطه چه بود؟ دستورات مرکز عهد به قول خودشان(بسیار بی معنی ست، صبح ازل آنزمان در فاماگوستا در سکوت محض روزگار میگذرانده)، شکل تربیت در خانواده های بابی و ازلی یا عقاید و اعتقادات و دستورات دین شان؟

  پاسخ
  1. 1.1

   بابائی

   با سلام و احترام
   1- مردم زمان قاجار مانند مردم زمان ما بصیرت چندانی نداشتند تا حق را از باطل تشخیص دهند. لذا خیلی زود به طرف باطلی که در لباس حق جلوه نمود، تمایل نشان دادند. (هرچند در زمان ما نیز عده ای ساد لوح فریب یک شیادی مثل احمد حسن البصری را خورده و می خورند)
   2- در بین بابیان مجتهد یا عالمی نبوده بلکه نوعاً طلبه های بی سوادی بودند که همه شان تاکید می شود همه شان از شاگردان سید کاظم رشتی بودند و مانند استادشان هرکدام انحرافی را بوجود آوردند. لذا در میان نویسندگان آنان نمی توانید کتابی را پیدا کنید که ارزش علمی داشته و دارای مضامین ناب باشد لذا هنوز یک بهائی با تحصیلات بالا در این فرقه دیده نشده است.
   3- فرقه بهائی برای اینکه بگوید از زمان تأسیس آن تا کنون جمعیت بهائیان رو به افزایش است، آمار خودشان را بالا می برند. در صورتی که هرچه آنها گفتند، با نگاه خوش بینانه باید نصف آن تعداد را در نظر گرفت.
   4- ارتباط فرقه بهائیت با دول استعمارگر را در همین وبسایت می توانید مطالعه کنید در مقاله ای که در باره عبدالبهاء و جرج پنجم پادشان انگلستان نوشته ایم و همچنین دخالت میرزا حسینعلی بهاء در ترور ناصرالدین شاه مستندات آن وجود دارد. تنها رفتن میرزا حسینعلی نزد دامادش که در سفارت روسیه کار می کرد، ملاک نمی باشد. شما مطالبی که در باره خاندان حسینعلی نوری هست مطالعه بفرمائید تا بهتر در این زمینه آگاه شوید. در آینده هم مطالبی را در همین مورد خواهیم نوشت.
   5- پیروان فرقه بهائی هرچند قائل هستند که بگفته عبدالبهاء هیچ فرد بهائی حق ندارد که در سیاست وارد شود، اما هر زمان که در این کشور فتنه و آشوب و جنبشی بوجود آمد، یکی از مسببین آن اعضای فرقه ضاله بهائیت است. همچنانکه در فتنه 88 نیز تعدادی از پیروان این فرقه دستگیر شدند و در دادگاه محاکمه و محکوم گردیدند که کلیپ دادگاه را در این آدرس https://www.aparat.com/v/GcDRA می توانید ببینید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi